Biliyorsunuz, çoraplar antrenman sırasında, fonksiyon olarak  ikinci deri görevini görür. En az giydiğiniz spor ayakkabılar kadar önem taşırlar.

Durum da böyle olunca performans çorapları konusuna dalmaktan kendimizi alamadık ve toplam 5 desenden ve 2 farklı boydan oluşan performans serimizle tekrar karşınıza çıktık. Bu seriyi yaparken de tabii ki desenlere  ++ yorumunu katmayı ihmal etmedik.

Kısaca çorapların özelliklerinden bahsetmek gerekirse, genelde performans çoraplarında, ayağın tarak kemiğinde bulunan desteğini biz bütün çoraba uyguladık. Böylece bütün ayağınızı saracak olan çorap, ayağınıza daha fazla destek olup, yorgunluğunuzu azaltmaya daha da yardımcı hale geldi.

Stratejik yastıklama özelliği sayesinde ayağınız darbeye maruz kaldığında şoku absorbe etmesine destek olmasını sağladık. Taban boyunca olan havlu sayesinde ise nem kontrolü sağlanıp ayağınızın serin ve kuru kalmasını da destekledik.

Ve tabi her zaman kullandığımız ve vazgeçemediğimiz pamuğun en yumuşak ve taranmış hali ile rahatlık ve nefes alabilen bir yapı kazandırdık. Dikişsiz burun kısmından bahsetmeyelim bile, zaten performans çorapları için olmazsa olmazlardan.

 

Biraz teknik bilgiler verdik ama performans deyip geçmemek lazım öyle değil mi? Uzun lafın kısası ++ ailesinin performans serisi fırından taze çıktı, hadi bir göz atın deriz! (: